Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wywiad z Weroniką Kujawą

Weronika Kujawa to jedna z uczennic naszej szkoły, z którą przeprowadziłyśmy wywiad z uwagi na jej imponujące osiągnięcia pozaszkolne. Weronika spełnia się w takich dziedzinach jak taniec towarzyski czy modeling. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej na ten temat zapraszam do lektury

Red.: Interesujesz się tańcem towarzyskim, modelingiem, na swoim koncie masz takie osiągnięcia jak występ w jednym z teledysków disco polo czy wygraną w konkursie Bursztynowej Miss Polski 2019. Byłabyś w stanie określić z czego jesteś najbardziej dumna i dlaczego?

W.K.: Ze wszystkich moich osiągnięć jestem tak samo dumna, a nie mogę wybrać jednego, ponieważ dotyczą różnych dziedzin.

Red.: Interesujesz się wieloma rzeczami, co wcale nie przeszkadza ci w osiąganiu świetnych wyników w szkole. Jak udaje ci się to pogodzić? Bywały momenty przez które musiałaś zaniedbać szkołę na rzecz swojej pasji lub odwrotnie?

W.K.: Dla mnie priorytetem zawsze była nauka, ale próbowałam wszystko pogodzić. Przypłaciłam to niepr…
Najnowsze posty

„Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz”

2019 Młodzież z ZS w Raciążu jest dobrze znana z pomagania i działań charytatywnych. Rok 2019 był obfity w przeróżne akcję, zbiórki i inne tego typu działania, które nie skupiały się tylko na naszym najbliższym rejonie. Na naszym instagramie pojawi się osobny post poświęcony "przypomnieniu" co działo się w ubiegłym roku. (ig. @beztytulureaktywacja).


CO W 2020?     W najbliższym czasie gazetka szkolna  "BEZ TYTUŁU-REAKTYWACJA" jako patronat obejmie zbiórkę pieniędzy oraz zbiórkę artykułów higienicznych dla dzieci z domu dziecka w Pacanowie. Zbiórka artykułów higienicznych trwać będzie do końca kwietnia, rzeczy należy przynosić do Pani profesor Agnieszki Bojanowskiej (sala 101) lub do pokoju Pani pedagog- Iwony Dalkiewicz.  Zbiórka pieniędzy odbędzie się w inny sposób niż zbieranie do puszek, mianowicie.. BĘDZIEMY SPRZEDAWAĆ STROIKI, PALMY I INNE DEKORACJE WIELKANOCNE!
 Kiedy i gdzie? Już niedługo przed kościołem w Raciążu. Ale jak zawsze jest haczyk... potrzebne są ch…
Wywiad z gitarzystą zespołu "Kaplica"
Dziś przeprowadziłem wywiad z gitarzystą naszego miejscowego zespołu "Kaplica" ,Pawłem Świerczyński. Dowiecie się:
-Jak zaczęła się jego przygoda z muzyką
-Czym się inspiruje
-Co skłoniło go do rozpoczęcia gry w tym zespole
Zapraszam do czytania

Tymon:Jak zaczęła się twoja przygoda z muzyką?
Paweł:W szkole podstawowej, na początku lat 90-tych. Poczucie rytmu miałem od zawsze… odkąd pamiętam, ale ostateczny wpływ na moją przygodę z instrumentem miała ówczesna nauczycielka muzyki, Pani Bogumiła Kosiorek. Bardzo mile ją wspominam. Można powiedzieć, że odkryła we mnie pasję do muzyki, instrumentów. Pamiętam też jak stałem pod oknem ówczesnego MiGOKu i wsłuchiwałem się w próby Epidemii czy Kaplicy. Już wtedy gitarowy sound był dla mnie czymś magicznym. W 1995 roku tata zapisał mnie do orkiestry OSP w Raciążu, w której gram do dziś na trąbce. Reszta mojej już zawodowej przygody z muzyką, to temat rzeka i materiał na książkę.

Ty…
Wywiad z Wiktorią Ratkowską Dziś przeprowadziłam wywiad jedną z uczennic naszego Liceum Ogólnokształcącego - Wiktorią Ratkowską z klasy 2a. Tematem naszej rozmowy było Jej zainteresowanie sportowe. Chcecie się dowiedzieć :
- Co robi w wolnym czasie?
-Jaką dyscyplinę sportu uprawia?
- Jak łączy szkołę z pasją?
Zapraszam do przeczytania naszej rozmowy!


Magda: Kiedyś pole dance był kojarzony z rozrywką w nocnym klubie, potem w cyrku. Dziś to dyscyplina sportowa. Czy przed rozpoczęciem swojej ścieżki sportowej obawiałaś się opinii innych oraz hejtu?
Wiktoria: Powiem tak, że nadal pole dance jest kojarzony z rozrywką w nocnych klubach (niestety), zawsze się znajdą takie osoby, które tak myślą i żyją "w stereotypach". Istnieje też pole dance "exotic", który tańczy/trenuje się właśnie w szpilkach (szklankach) 20 cm, który również trenuje. Jest to naprawdę ciężka praca, samo opanowanie chodzenia w tak wysokich szpilkach jest już MEGA, a praca nad trickami czy układem pole danc…

Sprawdź swoją wiedzę o naszym patronie!

Henryk Dobrzański, herbu Leliwa, ps. „Hubal” to patron naszej szkoły, dlatego też uważamy, że warto znać chociaż podstawowe informacje na jego temat. W tym celu przygotowaliśmy krótki quiz, do którego rozwiązania serdecznie zapraszamy!
Quiz

Daria Kamińska i Ewelina Miecznikowska kl II B LO
CZEGO SIĘ SŁUCHA?Na początku nowego roku postanowiliśmy przeprowadzić ankietę, w której młodzież mogła podać swoje ulubione utwory  muzyczne i artystów. W ankiecie pojawiły się również pytania takie jak: Jak często słuchasz muzyki?; Jaki gatunek muzyczny preferujesz? lub czy częściej słuchają polskich czy zagranicznych artystów.  Nie łatwo było wybrać Top 10 piosenek ponieważ odpowiedzi było mnóstwo, po długich przeliczeniach i przeanalizowaniu odpowiedzi 
oto nasza Top 10!
1. Harry Styles "Adore you"
https://youtu.be/yezDEWako8U
2. Trevor Daniel "Falling"
https://youtu.be/eIc4mqyN1Q8
3. Felivers "Nasz moment"
https://youtu.be/5nTvAqQ9qE4
4. Tones and I "Dance Monkey"
https://youtu.be/q0hyYWKXF0Q
5.Anne-Marie "2002"
https://youtu.be/Il-an3K9pjg
6.Ronnie Ferrari "Ona by tak chciała"
https://youtu.be/LCcIx6bCcr8
7.Shawn Mendes "Mercy"
https://youtu.be/KkGVmN68ByU
8.White 2115 "California"
https://youtu.be/1WBFpkEBnN4
9.Da…

Jak połączyć zainteresowania ze szkołą? Wywiad z Zuzanną Jackowską

Każdy z nas jest inny, charakteryzuje się indywidualnymi cechami i zainteresowaniami. Lecz oprócz nich mamy i inne obowiązki  m.in. szkołę. Na wszystko trzeba znaleźć czas.  Jak to zrobić? I czy rozwój osobisty ma znaczenie? Jedną z osób, które realizują swoją pasję jest Zuzanna Jackowska z klasy II B LO. Zgodziła się ona na to aby opowiedzieć mi o tym co robi. Rezultaty naszej rozmowy można zobaczyć w powyższym filmiku.  Miłego oglądania! 
Ewelina Miecznikowska