Posty

Nina Malinowska

Obraz
Ostatnio miałam okazję przeprowadzić wywiad z Panią Niną Malinowską. Poetką, piosenkarką i aktorką pochodząca z okolic Raciąża. Oto efekty :)

1.Jak zaczęła się Pani przygoda z muzyką? I skąd taki a nie inny typ muzyki?
Moją przygodę z muzyką zaczęłam od roku 2012, kiedy wpadłam na pomysł, że chcę występować z własnym recitalem. Chodziłam wtedy na lekcje śpiewu, poznałam pianistę, z którym współpracuję do dzisiaj – Pawłem Jędrzejewskim i spełniłam swoje marzenie. A czemu ten typ muzyki? Myślę, że to się u mnie zmieniało, że nie oda razu wiedziałam, że odnajdę się w nurcie piosenki poetyckiej, autorskiej. Moje pierwsze kroki na scenie muzycznej myślę, że były bardziej aktorskie, zaczęłam pisać swoje teksty, współpracowałam z różnymi muzykami i to wszystko to był długi proces. 
2.Wiemy, że nie ogranicza się Pani tylko do muzyki, może opowie Pani czym się zajmuje?
Obecnie prowadzimy z Mężem objazdowy teatr dla dzieci – Teatr Tup Tup od roku 2016. Występujemy z Mężem w duecie muzycznym – Nine …

BACK TO SCHOOL

Obraz
Dzisiejszy post będzie skierowany do wszystkich uczniów, a szczególnie do pierwszych klas.  Co roku od 1 września zaczyna się na nowo nasza przygoda ze szkołą. Niektórzy ją zaczynają, inni zaś kończą, ale wszystkich łączy jedno- aby przeżyć ten rok jak najlepiej. Dziś dam wam kilka rad jak to osiągnąć. 

1. Słuchając starszych kolegów i koleżanek wiem, że najważniejsze jest to aby od samego początku być aktywnym i pokazać się jak najlepiej. Kiedy już wyrobisz sobie u innych dobrą opinie masz później łatwiej :)
2. Systematyczność, systematyczność i jeszcze raz systematyczność. Nie rób sobie zaległości, rób sam notatki i ucz się z lekcji na lekcję a na pewno uda ci się skończyć rok z dobrymi stopniami.
3. Bądź zorganizowany. Uwierz ułatwi ci to życie :)
4. Pamiętaj, że masz też życie po za szkołą i lekcjami. Nie zapominaj o znajomych i o sobie ♥

Miłego nowego roku szkolnego!


CARPE DIEM

Obraz
Wakacje to chyba moment w roku szkolnym, na który z upragnieniem czekają zarówno uczniowie jak i nauczyciele. To wtedy możemy sobie odpocząć od nauki, wczesnego wstawania czy siedzenia po nocach nad książkami. Możemy nadrobić seriale, spać do południa, leżeć resztę dnia w łóżku czy jak kto lubi.. imprezować. Wszystko jest dla ludzi ale z umiarem, jednak nie wszyscy go znają i często się zapominają. 


Wiele osób wchodzi w wiek dorosły i myśli, że kończąc 18 lat jest już panem życia i może wszystko. Jednak grubo się myli.. Kończąc 18 lat powinniście pamiętać, że sami bierzecie odpowiedzialność za swoje czyny. Idziesz na imprezę? Dobra, ale:  PAMIĘTAJ, aby nie pić jeśli prowadzisz,  PAMIĘTAJ, aby nie brać drinków i innych napojów od obcych PAMIĘTAJ, aby uważać na siebie gdy jesteś nad wodą PAMIĘTAJ, aby odpocząć i psychicznie przygotować się na nowy rok szkolny! 😀😀Na koniec dodam, abyście spędzili jak najwięcej czasu ze znajomymi, nie wiadomo przecież co przyniesie nam wrzesień a liceum to n…

HITLER- tego nie dowiesz się w szkole

Obraz

ZDALNE NAUCZANIE

Obraz
W OSTATNIM CZASIE ZAPYTALIŚMY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY ORAZ KILKU NAUCZYCIELI CO SĄDZĄ O ZDALNYM NAUCZANIU.


ZOBACZMY JAK TO WYGLĄDA Z PERSPEKTYWY MŁODZIEŻY
A CO MYŚLĄ O TYM NAUCZYCIELE?JAK WIDAĆ ZDANIA SĄ RÓŻNE, JEDNAK WSZYSCY MAMY NADZIEJĘ, ŻE NIEDŁUGO SPOTKAMY SIĘ RAZEM W SZKOLE!

ŻYCIEM SIĘ CIESZ!

Obraz
WYWIAD Z MARIUSZEM ZIELIŃSKIM Z ZESPOŁU THE BROTHERS


NATALIA: Na sam początek może opowiesz jak się rozpoczęła Twoja historia i ile miałeś lat gdy pierwszy raz zetknąłeś się z muzyką?
MARIUSZ: Przygoda z muzyką w mojej rodzinie była przekazywana z pokolenia na pokolenie. W sumie ciężko określić kiedy dokładnie się rozpoczęła. Już za dzieciaka pierwsze zabawki były typowo muzyczne. W przedszkolu bardzo dużo się udzielałem i występowałem. W szkole podstawowej trafiłem na pierwsze lekcje gry na pianinie a później to już tak leciało :)
NATALIA: Co Was skłoniło do założenia zespołu?
MARIUSZ: Największym inicjatorem do założenie swojego zespołu była Mama. W sumie gdyby nie ona to nie zebralibyśmy się na odwagę, Wcześniej jeździliśmy z innymi zespołami i pracowaliśmy na czyjeś konto. Projekt Disco Polo powstał dzięki naszemu przyjacielowi, którego nie ma już pośród nas. Michał który był DJ i kochał disco od zawsze nas motywował do zrobienia autorskiej muzyki. To właśnie z nim graliśmy pierwsze imprezy …

Maszerują strzelcy...

Obraz
Nasz blog cechuje różnorodność. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - miłośnicy książek, wielbiciele makijażu, a także osoby zainteresowane gimnastyką chętnie zaglądają do naszych wpisów. Nie ma tu miejsca na nudę! Dziś przygotowałam coś dla osób zafascynowanych historią, mundurami oraz aktywnym trybem życia. Od ponad dwóch lat należę do Plutonu Strzeleckiego w Raciążu, postanowiłam więc podzielić się swoim zainteresowaniem.
Czym jest Pluton Strzelecki?
Nasz Pluton jest wydzieloną grupą Jednostki Strzeleckiej 1006 Płońsk zrzeszającą ok. 20 osób z terenu Raciąża i okolic, która należy do Związku Strzeleckiego "Strzelec". Jest to społeczno-wychowawcza, proobronna organizacja paramilitarna. Oznacza to, że wyglądamy podobnie jak wojsko - chodzimy w mundurach, bierzemy udział w szkoleniach wojskowych. Nasze główne cele to wychowanie młodzieży i dorosłych w duchu patriotyzmu, kultywowanie polskich tradycji.
Czym się zajmujemy? Z racji, iż w raciąskim plutonie większość osób to młodzież po…